Офіційний дистриб'ютор надійної сільськогосподарської техніки
+38 (044) 402-37-42
+38 (044) 402-37-42
+38 (050) 415-14-14

Vis-à-vis з Дмитром Ігнатенком. Головне — людина, яка працює на техніці

Vis-à-vis з Дмитром Ігнатенком. Головне — людина, яка працює на техніці

Головний інженер Дмитро Ігнатенко

ТОВ «Десна» Кролевець, Сумська область

 

Vis-à-vis з Дмитром Ігнатенком. Головне — людина, яка працює на техніці

Два головних інженера в одній сім’ї. Це, як не крути, дійсно, професія життя. Дмитро Ігнатенко нині відповідальний за технічний парк у ТОВ «Десна», батько працює в сусідньому господарстві.

«Я з технікою на «ти» з дитинства. У батька був ХТЗ T-25, на якому я почив їздити, як тільки діставав до педалей. У старших класах самостійно заробляв перші гроші як тракторист», — розповідає головний інженер ТОВ «Десна» Дмитро Ігнатенко (Сумська область), де працює останні 4 роки.

 

Ніколи не шкодував, що життя мене пов’язало з сільським господарством

Ще у 2008 р., коли господарство «Десна» набирало обертів, обрали для себе бренд  техніки  Massey Ferguson, з яким працюють і сьогодні. Першим придбали комбайн MF 9895 та два 300-сильні трактори Massey Ferguson. Кажуть, що техніка відмінно працює до цих пір, тому таким вибором бренду задоволені .

У господарстві дуже прагматично підходять до вибору техніки, тому надійність та економічність є головними критеріями.

«Сьогодні господарство має вже  п’ять  тракторів Massey Ferguson потужністю 300+ к.с.: три MF8737, один MF8690 та один MF8480. Усі в робочому стані, хоча найстарший вже має більше 14 000 м/г наробітку. На цьому зупинятися не будемо, в планах ще один 370-сильний трактор і це також буде Massey Ferguson» — ділиться планами Дмитро Ігнатенко.

Всього в обробітку ТОВ «Десна» близько 6 тис. га. Стратегічні культури, за словами працівників господарства: пшениця, кукурудза, соняшник, також сіють горох, сою та ріпак. «Надивлячись на досить складні погодні умови цього року, нас негода оминула, маємо хороший врожай, якщо порівнювати з центральними регіонами», — додає головний інженер.

Наявна техніка постійно завантажена та виконує всі роботи, які потрібує господарство: оранка, дискування, культивація, посів.

«Ми порівнювали вартість витратних матеріалів по схожій техніці інших брендів, і дійшли висновку, що запасні частини  Massey Ferguson на порядок дешевші. Перед купівлею нового трактора  робили тест-драйв, ставили моделі різних виробників схожої потужності в однакові умови роботи з тими самими  агрегатами і заміряли різні показники: завантаження двигуна, витрату палива, коефіцієнт пробуксовки та інші.  Висновок однозначний – з тракторами Massey Ferguson в середньому  маємо економію палива 2-3 л/га», — констатує Дмитро Ігнатенко.

Він додає, що трактори придбали у компанії «Мінетех». З ними ж налагоджена і  співпраця по сервісу. Оперативність реагування та постійна комунікація допомагають підтримувати технічно справний стан техніки. Сервісний інженер тримає на контролі весь парк техніки Massey Ferguson.

 

Massey Ferguson як Ferrari, лише в полі. Швидкість та престиж

«Ми закуповуємо лише оригінальні мастила і витратні запасні частини, оскільки економія сьогодні не дасть прибутку у майбутньому, і, навпаки, — це витрати часу та додаткових коштів», — розповідає головний інженер ТОВ «Десна».

Дмитро Ігнатенко каже, що порівнювати техніку сьогодні і 20 років тому — нереально, це абсолютно різні речі. «У старих тракторів, звичайно, немає кондиціонерів, тому просто відкривали двері і підставляли колодку, щоб не закривались — от і вся технологія, від якої можна було ще й оглухнути, тому що ніякої шумоізоляції», — розповідає Дмитро.  

 

Найкращі знання це практика

Дмитро Ігнатенко, не беручи до уваги досвід ще з дитинства, професійно працює з технікою 2008 року.  Після школи закінчив Глухівський агротехнічний фаховий коледж, потім  Сумський національний аграрний університет, факультет «Механізація сільського господарства».

Дмитро як ніхто розуміє важливість практичного навчання в студентські роки. Тому у ТОВ «Десна» на постійній основі з професійного училища студенти проходять виробничу практику. Є  багато прикладів, коли студенти залишаються на роботі в господарстві.

 «Я б точно був би не проти, щоб мої діти працювали в сільському господарстві. Звичайно, все залежить від їхніх вподобань, але агро сьогодні — це прогресуюча та інноваційна сфера, — додає Дмитро Ігнатенко.

Все залежить від бажання людини працювати. Навчальні заклади дають хороший орієнтир та базу знань. Можливо, не всі достатньо оснащені практичною базою, але той, хто хоче навчитись, обов’язково знайде вихід, впевнений він.

 

Сільське господарство це певна романтика

Господарство також допомагає школам району, дитячим садочкам, лікарні та церкві, налагоджують інфраструктуру в селах.

Всього в господарстві «Десна» працює близько 100 людей. Всі працівники місцеві. Належні умови праці та конкурентна заробітна плата забезпечують постійність кадрового складу. Регулярні внутрішні навчання, або ж від партнерів, допомагають працівникам розвиватися та підвищувати кваліфікацію.

 

 

 
Назад
Інші новини
//echo $this->render('layout/blocks/yandex.phtml');
Порівняння товарів ()